se7en

Yedi (Orijinal adı Seven), senaryosu Andrew Kevin Walker tarafından yazılmış olan, Hıristiyanlık’ın 7 ölümcül günahını işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katili ve onun peşindeki iki polis dedektifinin çabalarını konu alan, Hollywood yapımı bir gerilim filmidir. Sürekli yağmur yağan bir şehir, küf rengi tonlar, karanlık mekanlarda çekilen sahneleri ile sinema klasikleri arasında gösterilmektedir.
1995 yapımı olan film, David Fincher tarafından yönetilmiştir ve başrollerde Brad Pitt, Morgan Freeman ve Gwyneth Paltrow rol almıştır.

Yönetmen David Fincher
Senaryo Andrew Kevin Walker
Görüntü Yönetmeni Darius Khondji
Müzik Howard Shore
Yapım 1995
Ülke ABD
Tür Suç, Dram, Gizem,Gerilim
Süre 127 Dak.
Türkçe Adı Yedi
Gösterim Tarihi 16 Şubat 1996
Oyuncu Rol
Brad Pitt Detective David Mills
Morgan Freeman Detective Lt. William Somerset
Gwyneth Paltrow Tracy Mills
R. Lee Ermey Police Captain
Andrew Kevin Walker Dead Man (as Andy Walker)
Daniel Zacapa Detective Taylor
John Cassini Officer Davis
Bob Mack Gluttony Victim
Peter Crombie Dr. O’Neill
Reg E. Cathey Coroner (as Reginald E. Cathey)
George Christy Workman
Endre Hules Cab Driver
Hawthorne James George, Library Night Guard
William Davidson Library Guard (as Roscoe Davidson)
Bob Collins Library Guard

Konu:

Departmana yeni transfer olmuş David Mills (Brad Pitt) ve yakında emekliye ayrılacak William Somerset (Freeman) Hıristiyanlık’ın 7 ölümcül günahını işleyenleri kendi yöntemiyle öldüren sadist bir katilin peşine düşerler.

Dedektifler yedi ölümcül günah ile alakalı işlenen bir seri cinayeti araştırmaktadır. Filmde geçen olaylar yedi günlük sürede olur. Pazartesi günü, kendini ölümüne beslemek mecburiyetinde kalan bir adamın cesedini bulurlar, bu “Oburluk”u temsil etmektedir. Ertesi gün ise “Açgözlülük”ü temsil eden varlıklı bir avukatı katledilmiş vaziyette bulurlar. Her gün yeni bir cinayetle karşılaşan dedektifler, olayın ne kadar içinde olduklarını çok geç anlayacaklardır.

se7en,Семь,David Fincher,Morgan Freeman, Andrew Kevin Walker, Daniel Zacapa, Brad Pitt, Gwyneth Paltrow, John Cassini, Bob Mack,1995,seven,127 Dak.,Imdb Top List,ABD,Hollywood,Detective David Mills,Detective Lt. William Somerset,Tracy Mills,yedi ölümcül günah,seri cinayet,seven,se7en,Семь,David Fincher,Morgan Freeman, Andrew Kevin Walker, Daniel Zacapa, Brad Pitt, Gwyneth Paltrow, John Cassini, Bob Mack,1995,seven,127 Dak.,Imdb Top List,ABD,Hollywood,Detective David Mills,Detective Lt. William Somerset,Tracy Mills,yedi ölümcül günah,seri cinayet,seven,se7en,Семь,David Fincher,Morgan Freeman, Andrew Kevin Walker, Daniel Zacapa, Brad Pitt, Gwyneth Paltrow, John Cassini, Bob Mack,1995,seven,127 Dak.,Imdb Top List,ABD,Hollywood,Detective David Mills,Detective Lt. William Somerset,Tracy Mills,yedi ölümcül günah,seri cinayet,seven,se7en,Семь,David Fincher,Morgan Freeman, Andrew Kevin Walker, Daniel Zacapa, Brad Pitt, Gwyneth Paltrow, John Cassini, Bob Mack,1995,seven,127 Dak.,Imdb Top List,ABD,Hollywood,Detective David Mills,Detective Lt. William Somerset,Tracy Mills,yedi ölümcül günah,seri cinayet,seven,se7en,Семь,David Fincher,Morgan Freeman, Andrew Kevin Walker, Daniel Zacapa, Brad Pitt, Gwyneth Paltrow, John Cassini, Bob Mack,1995,seven,127 Dak.,Imdb Top List,ABD,Hollywood,Detective David Mills,Detective Lt. William Somerset,Tracy Mills,yedi ölümcül günah,seri cinayet,seven,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.