Django Unchained

Amerikan İç Savaşı’ndan iki yıl önce başlayan hikaye geçmişinde eziyet çekmiş bir köle ile Alman avcı Dr. King Schultz’un yüzleşmesini merkezine alıyor. Brittle kardeşlerin cinayetiyle suçlanan Schultz’u özgürlüğüne kavuşturmak Django’ya bağlıdır. Zira Schultz özgürlüğüne karşılık, Django’dan zorlu bir görev ister.


Django Unchained

Zincirsiz (İngilizce özgün adıyla: Django Unchained), Quentin Tarantino’nun yazdığı ve yönettiği 2012 yapımı western film. Başrollerinde Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, ve Samuel L. Jackson olan film 25 Aralık 2012’de Amerika Birleşik Devletleri’nde, 1 Şubat 2013’te ise Türkiye’de gösterime girdi.
Yönetmen: Quentin Tarantino
Yapımcı: Stacey Sher,Reginald Hudlin,Pilar Savone
Senarist: Quentin Tarantino
Oyuncular:Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L.Jackson, Walton Goggins, James Remar, Görüntü yönetmeni: Robert Richardson
Kurgu: Fred Raskin
Stüdyo: A Band Apart
Dağıtıcı:The Weinstein Company (USA),Columbia Pictures (International) Cinsi:Sinema filmi
Türü:Aksiyon,Dram,Macera,Savaş
Renk: Renkli (64K)
Yapım yılı: 2012
Çıkış tarih(ler)i: 18 Ocak 2013 (Amerika Birleşik Devletleri)
Süre:165 dakika
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri
Dil: İngilizce
Konusu:
Amerikan İç Savaşı’ndan iki yıl önce başlayan hikaye geçmişinde eziyet çekmiş bir köle ile Alman avcı Dr. King Schultz’un yüzleşmesini merkezine alıyor. Brittle kardeşlerin cinayetiyle suçlanan Schultz’u özgürlüğüne kavuşturmak Django’ya bağlıdır. Zira Schultz özgürlüğüne karşılık, Django’dan zorlu bir görev ister. Görevi başarıyla tamamlayan ve özgürlüğüne kavuşan Django gene de Schultz’un yanından ayrılmaz; üstün avcılık yetenekleriyle şimdi ki hedefi Broomhilda’yı bulmak ve köle tüccarlarının elinden kurtarmaktır.
  

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.