Baldız

Baldız, yönetmenliğini Temel Gürsu’nun yaptığı ve Kadir İnanır, Müjde Ar, Ali Şen, Mete İnselel ve Necdet Yakın gibi isimlerin rol aldığı 1975 yapımı komedi tarzındaki Türk filmidir.

Yönetmen Temel Gürsu
Oyuncular Kadir İnanır, Müjde Ar, Ali Şen, Renan Fosforoğlu, Necdet Yakın
Seslendirenler Jeyan Mahfi Tözüm, Abdurrahman Palay, Zafer Önen, Seden Kızıltunç, Ayton Sert
Senaryo Erdoğan Tünaş, Suavi Sualp
Yapımcı Olgun Eltan
Yapımı 1975 – Türkiye
Tür Komedi, Romantik
Süre 82 Dak.
http://www.imdb.com/title/tt1547444/

Baldız Kadir İnanır, Müjde Ar, 1975

Konusu

Hasan Almanya’ya çalışamaya gitmiş, orta halli bir ailenin en büyük çocuğudur.Yurda döndüğünde onu bir süpriz beklemektedir. Babası yörenin zengin efendisi ile Hasanın haberi olmadan söz kesmiş ve Şükrü arnamusun kızını gelin olarak almaya söz vermiştir. Hasan ilk başta karşı çıkar fakat Naciye’yi görünce onu evleneceği kız zannedip razı olur.Ama bir akşam yenen yemekte aslında Naciye’nin baldızı olduğunu onun yerine ablası ile nişanlı olduğunu anlayınca şoke olur.Bu işten nasıl sıyrılacağı düşünürken Naciye’ye yakınlaşmaktanda kendini alamaz ve gidilen bir piknikte olanlar olur. Herkesin uyumasını fırsat bilen Hasan Naciye ile birlikte olur.Bundan sonra her şey dahada sarpa sarar. Naciye Hamile kalmıştır ve babası bunu yapanın kim olduğunu öğrenmek ister.
Baldız Kadir İnanır, Müjde Ar, 1975Baldız Kadir İnanır, Müjde Ar, 1975
Baldız Kadir İnanır, Müjde Ar, 1975Baldız Kadir İnanır, Müjde Ar, 1975Baldız Kadir İnanır, Müjde Ar, 1975Baldız Kadir İnanır, Müjde Ar, 1975Baldız Kadir İnanır, Müjde Ar, 1975

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.