American History X


Geçmişin Gölgesinde (American History X), 1998 yılı yapımı, senaryosunu David McKenna’nın yazdığı Tony Kaye’nin yönettiği bir film.

Yönetmen Tony Kaye,
Senaryo David McKenna
Görüntü Yönetmeni Tony Kaye
Müzik Anne Dudley
Tür Suç, Dram
Yapım 1998
Süre 119 Dakika
Gösterim Tarihi 09 Nisan 1999
Ülke ABD
http://www.imdb.com/title/tt0120586/

Oyuncu

Rol

Edward Norton Derek Vinyard
Edward Furlong Danny Vinyard
Beverly D’Angelo Doris Vinyard
Avery Brooks Dr. Bob Sweeney
Jennifer Lien Davina Vinyard
Ethan Suplee Seth Ryan
Stacy Keach Cameron Alexander
Fairuza Balk Stacey
Elliott Gould Murray
Guy Torry Lamont
William Russ Dennis Vinyard
Alex Sol Mitch McCormick

American History X,1998,Geçmişin Gölgesinde,Edward Norton,Edward Furlong,Beverly D'Angelo,Avery Brooks,Американская история Икс,Jennifer Lien,ABD,119 Dak.,David McKenna,Derek Vinyard,

Konusu

Derek Vinyard, beyaz ırkın üstünlüğüne inanan bir grup gencin karizmatik lideridir. Nefret içindeki Derek, bir siyahı canice öldürünce hapse girer. Hapisten çıktığında artık bambaşka biridir.
Geçmişinden ve yaptıklarından utanç duyar ve küçük kardeşi Danny’nin de kendisiyle aynı sonu paylaşmaması için çabalar. Bir aile içinde gelişen ve sonunda aynı aileyi parçalayan ırkçılık hakkında tartışmalı ve çarpıcı bir film.
American History X,1998,Geçmişin Gölgesinde,Edward Norton,Edward Furlong,Beverly D'Angelo,Avery Brooks,Американская история Икс,Jennifer Lien,ABD,119 Dak.,David McKenna,Derek Vinyard,American History X,1998,Geçmişin Gölgesinde,Edward Norton,Edward Furlong,Beverly D'Angelo,Avery Brooks,Американская история Икс,Jennifer Lien,ABD,119 Dak.,David McKenna,Derek Vinyard,American History X,1998,Geçmişin Gölgesinde,Edward Norton,Edward Furlong,Beverly D'Angelo,Avery Brooks,Американская история Икс,Jennifer Lien,ABD,119 Dak.,David McKenna,Derek Vinyard,American History X,1998,Geçmişin Gölgesinde,Edward Norton,Edward Furlong,Beverly D'Angelo,Avery Brooks,Американская история Икс,Jennifer Lien,ABD,119 Dak.,David McKenna,Derek Vinyard,American History X,1998,Geçmişin Gölgesinde,Edward Norton,Edward Furlong,Beverly D'Angelo,Avery Brooks,Американская история Икс,Jennifer Lien,ABD,119 Dak.,David McKenna,Derek Vinyard,American History X,1998,Geçmişin Gölgesinde,Edward Norton,Edward Furlong,Beverly D'Angelo,Avery Brooks,Американская история Икс,Jennifer Lien,ABD,119 Dak.,David McKenna,Derek Vinyard,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.